UDOSTĘPNIJ

Do 11 stycznia zostajemy na sali obrad, czekamy aż Marszałek Kuchciński wznowi 33. posiedzenie Sejmu i w sposób zgodny z regulaminem sejmowym oraz zasadami demokracji przeprowadzi głosowanie nad budżetem na 2017 rok.

Od 16 grudnia cierpliwie czekamy na sali plenarnej na wznowienie przez Marszałka obrad i prawidłowe głosowanie nad budżetem: z debatą nad poprawkami opozycji i policzeniem głosów w sposób nie budzący wątpliwości co do kworum, a co za tym idzie, ważności ustawy budżetowej i legalności wydatków dokonanych w oparciu o nią.

Nie mam wątpliwości, że PiS posiadający większość głosów przegłosuje budżet. Żądamy jednak, by zrobił to prawidłowo. Za budżetem, po debacie nad poprawkami opozycji, powinni głosować posłowie, a nie bezimienne „sektory”, jak to miało miejsce 16 grudnia. Skandaliczne jest liczenie głosów byle jak, bez pewności czy ręka podnosząca głos „za” jest ręką posła, bez pewności który z posłów jest naprawdę obecny na sali.

PiS stworzył karykaturę parlamentu i karykaturę demokracji. W tej kwestii opozycja nie może się cofnąć.

Wydarzenia ostatnich dwóch tygodni: skandaliczne głosowanie nad budżetem, policyjne kordony wokół Sejmu, użycie siły wobec pokojowo demonstrujących ludzi by limuzyna J. Kaczyńskiego mogła opuścić teren Sejmu pokazują jak bezkarnie czuje się władza, jak daleko jej do obywateli i jak bardzo ich nie szanuje. To bardzo niebezpieczna dla Polski sytuacja.  I bardzo trudne wyzwanie przed opozycją.

Zapraszam dziś na godz 13:00 na Nowoczesna, na transmisję live, w trakcie której omówimy poprawki, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w budżecie na 2017 rok.

Między 1 a 10 stycznia będziemy regularnie prowadzić takie transmisje pokazując Wam dlaczego te poprawki są ważne dla obywateli. Tak powinna działać merytoryczna opozycja.

Ryszard Petru

6 KOMENTARZY

  1. Zrób bajzel, miej pretensje że jest bajzel. Chłopie znowu się ośmieszasz. Nikt nie jest już nawet chyba w stanie zliczyć który to już raz.

  2. Rysiu, idź się leczyć na dupę, bo na głowę już za późno. Normalnie nie do wiary, jak można w tak beszczelny sposób kłamać i pociskać androny.

  3. Ty pierdolony oszuscie i chamie bez ludzkich uczuc finansisto do wlasnego koryta po gadce i ryju widac gdzie masz Polske jakbym mnial takiego ryja to bym na nim siadal na sedesie za te klamstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ