UDOSTĘPNIJ

Minister Zdrowia jest kolejnym dowodem na to, że jeżeli coś jest czarne, to PiS stwierdzi że jest śnieżnobiałe. Według ministra smog nie jest problemem, którym należałoby się przejmować. Chwilę po tym stwierdzeniu trująca mgła spowiła wiele Polskich miast, a setki tysięcy Polaków wdychały szkodliwe dla zdrowia powietrze.

Żadna z poprzednich ekip rządzących nie potraktowała poważnie tego problemu.

Efekt?

1. Według najnowszego raportu WHO, spośród 50 miast w Europie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, aż 33 miasta znajdują się w Polsce.
2. 97% Polaków oddycha powietrzem znacznie przekraczającym normy zanieczyszczeń. Ponad 45 tys. zgonów rocznie spowodowanych jest efektem zanieczyszczonego powietrza.
3. Według Krakowskiego Alarmu Smogowego mieszkańcy Krakowa trują się powietrzem tak, jakby rocznie wypalali 2,5 tys. papierosów/osobę, mieszkańcy Warszawy ponad 900 papierosów rocznie, a rekordziści – mieszkańcy Suchej Beskidzkiej – ponad 5,4 tys. papierosów.

Nowoczesna zaproponowała dzisiaj dekalog antysmogowy obejmujący między innymi: wprowadzenie dopłat dla gospodarstw domowych o niskich dochodach korzystających z czystych paliw, zmiany prawne umożliwiające tworzenie czasowych lub stałych stref emisji spalin, dotkliwe kary dla palących śmieciami i inne postulaty dostępne pod poniższym linkiem

Zapewnienie naszym dzieciom czystego powietrza to długotrwały proces, który powinien przebiegać ponad podziałami politycznymi. Oddychamy tym samym powietrzem.

Ryszard Petru

3 KOMENTARZY

  1. Oj Rysiu, Rysiu
    A martwiłeś się tak o przyszłość swoich dzieci, jak z obcymi babami latałeś po ciepłych i zimnych krajach?!
    PS. Minister Zdrowia powiedział tylko oczywistą oczywistość, że jak ktoś pali faje, tj. wciąga syf bezpośrednio do swoich płuc w megailościach dziennie, to nie ma podstaw zdrowotnych do żalenia się na czystość powietrza dokoła, bo nawet 10-krotne przekroczenie norm czegokolwiek jest dla jego organizmu już bez znaczenia.

    • Czemu w tym czasie, skoro w RP nie dało się żyć, przez największy wówczas smog, nie wziąłęś dzieci swych na Maderę, tylko jakąś długonogą blondi.
      PIKIO, PIKIO – po co publikujecie bzdety tych hipokrytów….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ