UDOSTĘPNIJ

Dziękuję prof. Rzeplińskiemu za odwagę i wytrwałość, z jaką przez ostatni rok bronił praworządności i naszych praw obywatelskich. Siłę i charakter człowieka poznajemy w trudnych czasach.

Nowym prezesem TK została sędzia Julia Przyłębska (z nadania PiS), która kadencję rozpoczęła od powołania do składów orzekających trzech sędziów wybranych niezgodnie z konstytucją i wyrzucenia z dotychczasowego gabinetu sędziego Biernata – wiceprezesa Trybunału. To na wypadek gdyby sędzia zbyt głośno czytał zapisy konstytucji, z którymi PiS jest mocno na bakier.

Wyroki, pod którym podpiszą się sędziowie Lech Morawski, Henryk Cioch i Mariusz Muszyński mogą być zaskarżane jako wadliwe prawnie, zarówno w polskich sądach jak i przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka i Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Narazi to Polskę, czyli kieszenie jej obywateli, na odszkodowania, które w końcu trzeba będzie wypłacić.

Na razie prawo, po długiej i męczącej batalii, przegrało z arogancją, a Prezydent po raz kolejny złamał zapisy prawa i konstytucji. Naszą rolą jest odbudowa niezależności sądownictwa po upadku PiS. Szacunek dla prof. Rzeplińskiego.

Ryszard Petru 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzarzasty: Jesteśmy zjednoczoną opozycją
Następny artykułJankowski: Gdzie jesteś nacjonalisto?

Zobacz również