UDOSTĘPNIJ

Dbająca o prawa zwierząt organizacja PETA domaga się, aby postacie z popularnego uniwersum gier bitewnych Warhammer 40k przestały nosić futro. Zdaniem organizacji koliduje to z ich wizerunkiem wojowników.

PETA wydała specjalne oświadczenie, w którym prosi Games Workshop o nieumieszczanie futer na wizerunkach postaci z uniwersum Warhammera. Zakaz miałby dotyczyć walczących dla Imperium Space Marines, orków, wojowników Chaosu czy nawet demonów.

– Zahartowani na polach bitew wojownicy są znani ze swojego męstwa, jednak noszenie skór martwych zwierząt nie wymaga żadnych umiejętności. – czytamy w oświadczeniu.

Chociaż większa część tekstu napisana jest w żartobliwym tonie, to cel jest jasny. PETA uważa, że skóry na postaciach WH40K nie są niezbędne, a promują zabijanie zwierząt w ww. celu.

Organizacja zwraca uwagę na fakt, że futrzaki, które mają zostać przerobione na ubrania traktowane są wyjątkowo okrutnie. Zwierzęta za życia są trzymane w maleńkich klatkach, a sposoby ich uśmiercania wcale nie są humanitarne. Bywają topione czy nawet skórowane żywcem.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również