UDOSTĘPNIJ

Posłanka Krystyna Pawłowicz znana jest z ostrego języka i dużej aktywności na Facebooku. Jej wpisy są szeroko komentowane w mediach, choć ta podkreśla, że publikuje swoje prywatne opinie, a nie Prawa i Sprawiedliwości.

Tym razem posłanka Pawłowicz zdradziła, jak PiS może odebrać koncesję telewizji TVN i tym samym wyeliminować ją z rynku. Nie od dziś wiadomo, że posłanka nie darzy sympatią wspomnianej stacji. Dyskusja o TVN wywiązała się w związku z debatą nad sytuacją mediów publicznych i zapowiadanymi czystkami w TVP.

– Radzę wam, zajmijcie się TVN – napisał jeden z komentatorów.

Krystyna Pawłowicz odniosła się do komentarza i zapewniła, że wszystko należy robić „po kolei”. Według posłanki, w celu odebrania koncesji TVN, trzeba powołać się na przepisy o „zakazie szczucia grup społecznych, zakazie wprowadzania w błąd, zakazu wprowadzania w obieg „zepsutego”, fałszywego produktu (czyli informacji), zakazie demoralizacji, podważania zasad ustrojowych państwa i wzywania do obalenia demokratycznie wybranych władz”.

Posłanka przekonuje, że w razie stwierdzenia naruszenia wyżej wymienionych przepisów „będzie można/trzeba odebrać TVN-owi koncesję„.

– Nie będzie drwin z Polski i Polaków, prawo będzie stosowane – dodała Pawłowicz.

pawłowicz tvn

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również