UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Anton Bielousov / flickr

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz, w rozmowie z mediami skomentowała nadchodzący protest 3 października, podczas którego kobiety z całej Polski wyrażą swój sprzeciw wobec całkowitego zakazu aborcji. Według polityk obozu władzy, protestują kobiety, które „nie zastanowiły się zanim wskoczyły facetowi do łóżka”.

Cały przemijający tydzień w mediach przewija się temat zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. Partia rządząca oraz część opozycji skierowała wywołujący kontrowersje projekt ustawy do dalszych prac w Sejmie.

Według nowego prawa zabiegi przerywania ciąży zostaną całkowicie zakazane, a kobiety które się im poddadzą będą karane więzieniem.

Na 3 października zapowiedziany jest protest kobiet, które na wzór obywatelek Islandii  w latach 70. ubiegłego wieku, chcą pokazać, że bez kobiet społeczeństwo nie jest w stanie funkcjonować i nie można ignorować ich zdania oraz praw.

W kontekście zapowiedzianego protestu ogólnopolskiego sprawę skomentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz, która stwierdziła, że przeciwko zakazowi aborcji protestują te kobiety, które nie zastanawiają się zanim wskakują mężczyznom do łóżka.

 – Nie podoba mi się idea tego protestu. Nie przyświeca mu żadne pozytywne hasło, pod którym chciałyby te panie maszerować. Przepraszam, jaka wolność? Ta wolność dla kobiet ma oznaczać prawo do zabijania dzieci? Te panie powinny mieć wolność wyboru, zanim skorzystają z oferty jakiegoś swojego kolegi, a nie wtedy, gdy za skorzystanie z tej wolności mają zapłacić dzieci. Nie chodzi o żadną wolność tylko o zwykłe prawo do zabijania dzieci. Ten protest to de facto uderzenie w rząd PiS. Cały czas szantażuje się nas dziećmi z gwałtu, a statystyki pokazują, że ciąże z gwałtu to niewielki ułamek. Nie znam szczegółów, to jest projekt obywatelski. Mówi o podstawowym prawie – prawie do życia. Często w ten sposób giną zdrowe dzieci. Tylko dlatego, że tym paniom się coś odwidziało. A nie zastanawiały się, zanim wskoczyły facetowi do łóżka – powiedziała w rozmowie z Super Expressem polityk obozu władzy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: super express

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChcą zdelegalizować antykoncepcję. Sejm zajmie się tematem
Następny artykułWipler o Trumpie: Nie ufam rudym politykom o imieniu Donald
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również