UDOSTĘPNIJ
Fot. Instagram/Renata Kaczoruk - Wikipedia (Ggia)

Partnerka Kuby Wojewódzkiego, która przez jakiś czas odpoczywała nad morzem z grupą znajomych, często chwaliła się zdjęciami z pobytu, co ma już w zwyczaju. Jedna z fotografii przyciągnęła jednak szczególną uwagę mediów oraz internautów. Modelka szybko została oskarżona o niestosowne żarty z tysięcy uchodźców, którzy giną na Morzu Śródziemnym.

„Urwałam się chłopakom na chwilę. Jeśli ktoś ciekaw – woda w zatoce ma 10 stopni, odczuwalne -14 #przyjemności #akcjaratunkowa #PierwszyPolskiuchodziec” – to opis jednego ze zdjęć Kaczoruk, na którym przemoczona wyciera się ręcznikiem. Ostatni z tagów zbulwersował wiele osób, więc modelka bardzo szybko została zaatakowana.

„Renata Kaczoruk, ostatnio tłumaczyłaś pod postem Magdalena Kicińska, że wspierasz kobiety bite przez mężczyzn, a zachowanie Twojego chłopaka (na słowa Tomasza Adamka, że „[kobiety] trzeba lać”) wynikało z formuły programu. Bardzo możliwe, że zaraz napiszesz, że anonimowo wspierasz The White Helmets, Polska Akcja Humanitarna (PAH), Refugees Welcome Polska czy uchodźcy.info, a żarciki z tonących w zimnej wodzie uchodźców (gratuluję pomysłowości przy hashtagu #PierwszyPolskiuchodziec) to jedynie dystans, którego wszystkim nam w tym kraju tak brakuje. P.S. Tylko w tym roku w Morzu Śródziemnym utonęło 1340 osób, a w #akcjachtunkowych uratowano 50 000 migrantów” – odpowiedział jej szybko dziennikarz Filip Skrońc. Dla Kaczoruk nie był to jednak koniec dyskusji, ponieważ postanowiła się bronić.

„Jeśli chcielibyście coś zrobić dla uchodźców – naciskalibyście grupowo rząd na inne decyzje w sprawie ich przyjmowania. Czasem ktoś to robi – korzystając z tego, że ma słuchaczy – otwartą krytyką i satyrą, żeby nie pozwolić na ciszę nad tą trumną. Nie sprawdziłeś, co do tej pory na ten temat pisałam. Najłatwiej jednak bez głębszego researchu i przemyślenia kogoś zaatakować i sprowokować kolegów do emocjonowania się nad przekrzywionymi przez nas intencjami. Miłego dnia!” – stwierdziła Kaczoruk, czym tylko jeszcze bardziej rozwścieczyła internautów. Wiele osób zarzucało jej hipokryzję i zakłamanie oraz wytykało usilne usprawiedliwianie się, zamiast po prostu przeprosić po niemałej wpadce. Modelka chyba jednak nie uważa, aby było to potrzebne.

Fot. Instagram
Fot. Facebook
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również