UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/partiarazem

Jedna z najmłodszych na polskiej scenie politycznej partia, lewicowa „Razem” zdołała uzbierać wymaganą liczbę podpisów poparcia do startu w wyborach parlamentarnych ze wszystkich okręgów wyborczych.

Działacze „Razem” rozpoczęli zbieranie podpisów poparcia tuż po zarejestrowaniu komitetu wyborczego i przed ostatecznym terminem uzbierała 105 tys. w 21 okręgach wyborczych. Tym samym lewicowa formacja będzie miała prawo do wystawienia swoich list we wszystkich 40 okręgach w Polsce.

Jak przekonują liderzy „Razem”, sprawne zebranie tylu podpisów na czas jest znakiem, że wbrew wszystkim przewidywaniom lewica w Polsce nadal istnieje i ma szansę na wejście do polskiego parlamentu.

Lewicowa „Razem” została założona w maju tego roku i bardzo szybko udało się jej zbudować partyjne struktury w całym kraju. Główne postulaty, z którymi formacja pójdzie do wyborów to m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, sprawiedliwszy system podatkowy, ograniczenie kadencyjności posłów i zrównania poselskich wynagrodzeń do trzykrotności płacy minimalnej.

Jak dotychczas sondaże nie dają większych szans tej formacji na wejście do parlamentu. W większości badań poparcie dla „Razem” oscyluje wokół 1%.

Pełną listę zarejestrowanych komitetów wyborczych można przeczytać TUTAJ.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: strajk.eu

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŁódzki marsz antyimigracyjny zdelegalizowany
Następny artykułImigranci – wirus pożerający Europę
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również