UDOSTĘPNIJ

Stało się. 27.04.2014 Polska doczekała się 225 świętego rodem z Lechistanu…wybitnego człowieka, który od świata doznał wiele cierpień i zła…a w zamian oddał mu samo dobro. Człowiek ten w młodości stracił kolejno matkę, brata i ojca…ale za to w wieku dojrzałym zyskał serca setek milionów ludzi na całym świecie i złotą przegródkę w historii nie tylko polskiego narodu, ale i całego chrześcijaństwa.

W trakcie trwania swojego niemal 27-letniego pontyfikatu odwiedził 104 kraje rozsiane po wszystkich kontynentach, mianował 231 kardynałów, beatyfikował 1338 osoby z czego kanonizował 482 (co stanowi absolutny rekord w historii papiestwa).

Był jednocześnie wielkim reformatorem Kurii Rzymskiej i bez wątpienia zostanie zapamiętany przez potomnych jako jeden z najbardziej postępowych i otwartych na ludzi papieży w historii. Swoją aktywną działalnością na rzecz pokoju,respektowania podstawowych praw człowieka, wolności i suwerenności narodów a przede wszystkim nieustającymi dowodami solidarności ze wszystkimi ludami gniecionymi przez moskiewskiego buciora, walnie przyczynił się do rozkruszenia żelaznej kurtyny i zrzucenia kajdan wykutych w Jałcie przez zwycięskie mocarstwa.

To właśnie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, którą odbył w czerwcu 1979 roku, wypowiedział słowa, które przez długie lata oświecały drogę i wlały nadzieję w serca jego wijących się w ciemnościach rodaków: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!?.

10 lat później, Polska stała się taranem rozsadzającym czerwony barak, zmuszając komunistów do przyśpieszonych ustępstw względem demokratycznej opozycji i związków zawodowych. Za swoją odwagę i bezkompromisowość głoszonych przezeń poglądów kremlowskie elity wydały na niego wyrok śmierci. Narzędziem w ich rękach był turecki terrorysta Mehmet Ali A?ca. Narzędzie jednak zawiodło- papież, choć raniony, przeżył a zamachowca ujęto. Wykazując się całkowitym oddaniem chrześcijańskim cnotom papież zaraz po zamachu oświadczył ,że z całego serca przebacza swojemu niedoszłemu zabójcy i prosi włoski wymiar sprawiedliwości o jego ułaskawienie. (Mało znaną ciekawostką jest fakt, że w 2008 roku Mehmet wystąpił z prośbą o nadanie mu polskiego obywatelstwa. Prośby jak na razie nie rozpatrzono.)

W dowód bezprecedensowego uznania działalności papieża-polaka, w roku 1989 Watykan odwiedził jako pierwszy w historii sekretarz generalny KPZR, Michaił Gorbaczow. Dwa lata po owym spotkaniu runął Związek Radziecki stawiając dalszą przyszłość rosyjskiego imperium pod wielkim znakiem zapytania.Zmarł w 9666 dniu swojego pontyfikatu roku pańskiego 2005.

Pamięci Karola Wojtyły- Świętego papieża-Polaka, Jana Pawła II. Polonia semper fidelis.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRuch Narodowy vs KNP
Następny artykułPatrioci muszą iść razem
Patryk Patey

Z ducha, serca i rozumu- narodowiec, polski patriota. „Jestem Polakiem ? więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.”

Zobacz również