UDOSTĘPNIJ

Papież Franciszek znalazł się pod ostrzałem części internautów, którym nie podoba się, że umył stopy imigrantom, w tym muzułmańskim. Jest to część rytuału katolickiego odprawianego od setek lat, jednak internauci odczytali gest jako kolejne przesłanie papieża.

Msza Wieczerzy Pańskiej w ośrodku dla uchodźców  Castelnuovo di Porto pod Rzymem odbyła się w katolicki Wielki Czwartek. Podczas niej papież umył stopy 11 imigrantom i pracownicy ośrodka. Wśród tych osób było trzech muzułmanów.

W mszy uczestniczyło 900 imigrantów, którzy starają się o azyl w Europie. Papież na spotkaniu z uchodźcami odniósł się do krwawych zamachów w Brukseli i wystąpił z przesłaniem.

– Wszyscy dokonujemy gestu braterstwa i wszyscy mówimy: jesteśmy inni, różnimy się, mamy różne religie i kultury, ale jesteśmy braćmi i chcemy żyć w pokoju – mówił.

Nie wszystkim katolikom spodobał się gest papieża, który łączy się z jego poprzednimi wypowiedziami na temat uchodźców. W stronę Franciszka skierowano wiele ostrych komentarzy. Inni z kolei gratulują mu decyzji.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCBA miało zakaz interesowania się stołecznym ratuszem
Następny artykułSondaż: Wzrost popularności Stalina w Rosji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również