UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / flickr

Papież Franciszek nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami. W jednym z ostatnich wywiadów dla włoskiego dziennika „La Repubblica” stwierdził, że dzisiaj to komuniści postępują i myślą jak prawdziwi chrześcijanie. 

W wywiadzie dla „La Repubblica” papież Franciszek został zapytany czy opowiadając się za społeczeństwem opartym na równości, ma na myśli jego marksistowską wersję. Odpowiedź papieża może zaskoczyć wielu katolików, w tym głównie w Polsce ze względu na naszą historię.

Papież przyznał, że wielokrotnie nazywa się go komunistą, jednak to właśnie komuniści ostatecznie postępują i myślą jak prawdziwi chrześcijanie.

 – Ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówił o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga. To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność – powiedział papież Franciszek.

Jak dodał, według niego ruchy ludowe zrzeszające ludzi ubogich, powinny wejść do polityki i zacząć dbać o swoje interesy.

 – Nie do politykierstwa, szarpaniny o władzę, egoizmu, demagogii, pieniędzy, ale do polityki wzniosłej, twórczej, z wielkimi wizjami – podkreślił papież.

Duchowy przywódca katolików zaznaczył również, że aktualnie najbardziej martwi się losem uchodźców i imigrantów przybywających do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: la repubblica / dziennik

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNie żyje Leonard Cohen oraz Jerzy Cnota
Następny artykułRuszył marsz KODu. Wiemy ile osób wzięło w nim udział (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również