UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Papież Franciszek stwierdził w rozmowie z organizacjami chrześcijańskimi, że ostatnie wydarzenia w Europie świadczą o tym, iż mamy do czynienia z arabską inwazją. Jednak według katolickiego przywódcy inwazja ta może pozytywnie wpłynąć na naszą kulturę.

Papież Franciszek podzielił się w rozmowie z francuskimi organizacjami chrześcijańskimi opinią, która na pierwszy rzut oka może zaskakiwać z uwagi na jego dotychczasowy przychylny stosunek do imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

 – Możemy dziś mówić o arabskiej inwazji. To fakt społeczny – cytuje papieża włoski dziennik „Osservatore Romano”.

Jak jednak wyjaśnił Franciszek, obecna inwazja stwarza Europie nowe, pozytywne możliwości wzbogacenia kulturowego.

– Europa przeżyła już wiele inwazji. Zawsze je pokonywała, szła do przodu, a na koniec okazywało się, że te zdarzenia były pozytywne, ponieważ wychodziliśmy z tych inwazji wzbogaceni o inne kultury. Gdy Europa zapomni o własnej historii, o tym, co ją ukształtowało, stanie się słabym i pustym miejscem – wyjaśnił papież.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wp / wprost / republika

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł