UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Piotr Drabik / Casa Rosada / pixabay /

Papież Franciszek spotkał się z polskimi biskupami. Podczas zamkniętego spotkania duchowni usłyszeli, że używanie cennika w Kościele to zwykłe barbarzyństwo, które zniechęca wiernych, w tym głównie młodych.

Jak relacjonują polscy biskupi, którzy uczestniczyli w spotkaniu z papieżem Franciszkiem, miało ono bardzo bezpośredni charakter. Po przywitaniach, wszyscy po prostu razem usiedli a papież zwrócił się do nich „pytajcie”.

Jednym z pytań (w sumie podczas godzinnego spotkania było ich cztery) dotyczyło funkcjonowania parafii i istnienia cennika sakramentów.

 – Jeżeli przyjdą młodzi ludzie i poproszą o udzielenie ślubu, a ksiądz wyciąga cennik, to jest to barbarzyństwo. Tego nie można nazwać duszpasterstwemMamy obowiązek przyjmować ludzi jako chrześcijanie. Jeśli byśmy się tego zaparli, to zapieramy się samego Chrystusa i Ewangelii – odpowiedział polskich biskupom papież Franciszek.

Inne pytania dotyczyły m.in. tego jak Kościół ma się zachować w stosunku do współczesnego świata, gdzie ludzie coraz częściej dochodzą do wniosku, że do życie nie jest im potrzebny ani Kościół, ani Bóg.

Według Franciszka receptą na ten problem jest bycie blisko ludzi i reagowanie na ich konkretne problemy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: dziennik / se

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZiemkiewicz: Media zignorowały śmierć księdza, gdyby skinheadzi zabili geja to hohoho
Następny artykułPolak został prezydentem Peru
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również