UDOSTĘPNIJ

Papież opowiedział o swoich doświadczeniach z mafią. Franciszek przyznaje, że miało to miejsce, gdy był jeszcze arcybiskupem w Argentynie i musiał bronić jednego z biskupów.  

Sprawa wyszła na jaw w związku z wizytą w Watykanie burmistrza Merlo (części Buenos Aires) Gustavo Menendeza. Jego poprzednikiem był Raul Othacehe, którego metody rządzenia i rozwiązywania spraw przyrównywano nawet z porachunkami gangsterskimi Sycylijskiej Mafii.

– Nie przeszkadza panu mafia Othacehe? – spytał Franciszek nowego burmistrza.

Othacehe rządził Merlo przez 24 lata. Papież zetknął się z nim w 2008 roku, kiedy to pojechał do niego bronić jednego z księży, który był na czarnej liście burmistrza i został ofiarą kampanii oszczerstw.

– Na własnej skórze jej doświadczyłem, kiedy musiałem tam pojechać bronić księdza i powstrzymać Othacehe – mówił Franciszek.

Nowy burmistrz, Gustavo Menendez, powiadomił papieża, że za jego kadencji prokuratura zajmie się przestępstwami poprzedników.

źródło: tvp.info

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzy w pudełku siedzi kot?
Następny artykułTygodnik Time przedstawił listę najbardziej wpływowych ludzi świata
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również