UDOSTĘPNIJ
Kancelaria Sejmu podaje, że Twój Ruch nie chce oddać mebli z zajmowanych przez siebie pomieszczeń. Janusz Palikot wyśmiewa te informacje i chwali się posiadaniem antyków.

Według dziennika „Rzeczpospolita” Twój Ruch nie rozliczył się z mebli, które znajdowały się w pokojach przysługujących klubowi parlamentarnemu. Po odejściu kolejnych posłów dwa tygodnie temu, partia posiada już tylko koło poselskie, w związku z czym musi wyprowadzić się z zajmowanych lokali. I tu pojawia się problem. Pracownicy Kancelarii Sejmu twierdzą, że stan umeblowania tych pomieszczeń jest wybrakowany. Brakuje m.in. jednego z biurek. Jak dotąd nie został podpisany protokół zdawczo-odbiorczy. Jeśli TR nie zwróci mebli, sprawa może znaleźć swój finał w sądzie.

Janusz Palikot w arogancki sposób pokpiwa z tych doniesień. – Umrę ze śmiechu – mówił w Poranku Radia TOK FM. Lider partii, aspirującej do miana „lewicy”, przy okazji pochwalił się posiadanym bogactwem. – W moim gabinecie znajdują się przeze mnie wniesione meble chińskie z XVII wieku, kolekcja obrazów Lebensteina, antyczny dywan, chińskie wazy z przełomu XVII-XVIII wieku. Te meble są warte więcej niż wszystkich innych klubów w Sejmie razem wziętych – chełpił się kandydat na prezydenta.

W dalszej części audycji Palikot odniósł się również do sprawy nieprawidłowości w odprowadzaniu składek na ZUS za pracowników klubu parlamentarnego TR. O sprawie pisaliśmy tutaj. Mimo, że publiczny ubezpieczyciel przedstawił już dokumenty jasno pokazujące, że partia dopuściła się zaniedbań, lider TR nadal idzie w zaparte. Zapowiedział pozwanie do sądu byłego posła partii, Andrzeja Rozenka, który ujawnił aferę oraz redakcję radia RMF FM i dziennikarza Andrzeja Stankiewicza z „Rzeczpospolitej”. – Za opowiadanie nieprawdy. Nie było żadnych malwersacji. Bo opóźnienie w płatnościach to nie malwersacje. Jak pani nie ma pieniędzy, płaci coś z opóźnieniem. Miliony ludzi przeżywają to w Polsce – lawirował Palikot.

Artykuł pierwotnie pojawił się na portalu strajk.eu

fot. flickr.com/photos/glenbledsoe

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSKANDAL. Ojciec pobity przez chuliganów na oczach policji (video)
Następny artykułZamawiasz napój do obiadu? Podatek wzrośnie o 15%
Piotr Nowak

PIotr Nowak, publicysta, organizator happeningów, związkowiec – członek OZZ Inicjatywa Pracownicza. Marksista. Mieszka w Warszawie, pochodzi z Poznania. Ulubiony film: Karol, cżłowiek, który został papieżem.

Zobacz również