UDOSTĘPNIJ

Janusz Palikot pokazał swój spot wyborczy. Oceńcie go Państwo sami.

W filmowym materiale kandydat na prezydenta RP pokazał między innymi swoich współpracowników z Twojego Ruchu oraz żonę z dwójką dzieci.

Nas jednak zainteresowała sprawa, która bezpośrednio wiąże się z wypuszczeniem spotu. Janusz Palikot chcąc zapewnić odpowiedni odbiór swojego materiału kampanijnego, wysyłał do dziennikarzy indywidualne zaproszenia. Po części politycznej, miała się odbyć degustacja wyszukanych produktów i win regionalnych, które przez biurokrację nie mogą znaleźć się na rynku.

Pojawiły się głosy, że jeśli Janusz Palikot faktycznie poczęstował dziennikarzy winem, to naruszył przepisy kodeksu wyborczego.

§ 5. Zabrania się podawania oraz dostarczania, w ramach prowadzonej agitacji wyborczej, napojów alkoholowych nieodpłatnie lub po cenach sprzedaży netto możliwych do uzyskania, nie wyższych od cen nabycia lub kosztów wytworzenia – czytamy w kodeksie.

źródło: natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDepresja – niezrozumiana plaga XXI wieku
Następny artykułU źródeł słowiańskich konfliktów. Polska-Ukraina-Rosja
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również