UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Janusz Palikot zwrócił się do premier polskiego rządu w związku z jej zachowaniem podczas wizyty w Watykanie, które wzbudziło w wielu kręgach zniesmaczenie i wywołało lawinę komentarzy.

Chodzi o moment, w którym Ewa Kopacz witała się z papieżem Franciszkiem. W odróżnieniu od większości przywódców innych państw, którzy byli traktowani jak równy partner do rozmów szefowa polskiego rządu zachowała się dosyć „oryginalnie”, kłaniając się, klękając i wreszcie całując papieski pierścień i dłoń.

Według wielu środowisk przywódca świeckiego państwa nie może pozwolić sobie na takie zachowanie bez względu na własne poglądy i wyznanie. Za wzór zachowania w takich sytuacjach stawiani są m.in. Angela Merkel czy Barack Obama, którzy jako przywódcy liczących się państw są traktowani na równi z przywódcą Stolicy Apostolskiej.

– Ewo Kopacz, jak mogłaś tak upokorzyć Polskę? Nie widzisz jak w stosunkach z papieżem zachowują się przywódcy wolnego świata? Wolni ludzie nie klękają, a jednocześnie potrafią wyrazić swój szacunek – zwrócił się do polskiej premier Janusz Palikot.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOyoutube
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWódka w plastikowych kieliszkach hitem sieci
Następny artykułJKM miał wypadek bo nie chciał zabić
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również