UDOSTĘPNIJ
fot. dziennik.pl

Dziennika Gazeta Prawna donosi o wynikach raportu fundacji Watch Health Care, z którego wynika, że tzw. pakiet kolejkowy Arłukowicza, który miał skrócić okres oczekiwania na wizytę u lekarza w rzeczywistości sprawił, że pacjenci czekają teraz znacznie dłużej niż przed reformą.

Jak wynika z raportu pacjenci muszą aktualnie czekać średnio o 12 dni dłużej na wizytę u lekarza niż to było przed wprowadzeniem pakietu. Kolejka do diabetologa wydłużyła się z dwóch do trzech miesięcy a do kardiologa z dwóch i pół do trzech. Na takie operacje jak korekta stawu biodrowego trzeba dzisiaj czekać 52 miesiące podczas gdy rok temu okres oczekiwania wynosił 30 miesięcy.

Raport fundacji nie pozostawia także suchej nitki na reformie Arłukowicza jeśli chodzi o oczekiwanie do lekarzy onkologów, do których okres oczekiwania wydłużył się z 18 do 21 dni. Na takie podstawowe badania przy wykrywaniu nowotworu jak biopsja czeka się już ponad 3 miesiące a nie jak przed reformą jeden miesiąc.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułGdzie to lewactwo? #2
Następny artykułSpin Dudy – kilka refleksji
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również