UDOSTĘPNIJ

Jerzy Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wywiadzie w TVN Biznes z okazji 26. rocznicy „wyborów czerwcowych” odniósł się krytycznie do osób, które nie doceniają przywileju jakim według niego jest możliwość emigracji. 

– Teraz próbuje mi się wmówić, że emigracja jest jakimś złem. Emigracja jest przywilejem. Ja mogę emigrować, jeśli mam ochotę. To jest ogromny przywilej tych czasów, że mogę podjąć taką decyzję i wyjechać – mówił Owsiak.

Owsiak wyjaśniał, że kiedyś takiej możliwości nie było bo wraz z wyjazdem człowiek czuł się wygnańcem lub uciekinierem z uwagi na restrykcyjne prlowskie prawo dotyczące wydawania pozwoleń na wyjazdy za granicę.

Dziennikarz prowadzący rozmowę z Owsiakiem próbował go bezskutecznie przekonać, że większość młodych ludzi emigruje nie dlatego, że tego chce i może ale dlatego, że musi.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: tvn biznes

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKibice Legii zaatakowali 11-letniego bratanka Olejnik
Następny artykułOn codziennie jadł za 400 zł za nasze publiczne pieniądze
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również