UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay / flickr

Problemy Hillary Clinton w związku z wyciekiem maili, w których korespondencja często odchodzi od ogólnie przyjętych norm etycznych i moralnych nie znikają. Tym razem naraziła się części Amerykanów kpiącymi i obraźliwymi wypowiedziami jej otoczenia na temat katolików.  

Demaskujący portal WikiLeaks opublikował maile otoczenia Hillary Clinton, w tym korespondencję jaką prowadził jej szef kampanii wyborczej John Podesta. Na światło dzienne wychodzi coraz więcej skandalizujących wypowiedzi, które z pewnością nie przysporzą kandydatce demokratów zbyt wielu nowych wyborców.

Aktualnie amerykańskie media żyją korespondencją dotyczącą środowisk katolickich w Stanach Zjednoczonych. Jak wynika z opublikowanych przez katolickie media maili, szef kampanii Clinton przyznał się w nich, że pomógł założyć dwie organizacje katolickie (Catholics United oraz Catholics in Alliance for the Commom God), które miały funkcjonować jak „koń trojański”.

Założone przez otoczenie Clinton organizacje religijne miały się skupić głównie na przekonywaniu amerykańskich katolików do potrzeb zmian w ich wyznaniu i liberalizacji niektórych poglądów tj. stosunek do gejów czy możliwość kapłaństwa kobiet. I rzeczywiście CU i CACD czynnie lobbowały wśród katolickich środowisk za zmianami.

Najbardziej oburzające według katolickich mediów są jednak te maile, w których otoczenie Clinton kpi i obraża katolicyzm.

W korespondencji m.in. dyrektor ds. komunikacji Clinton, Jenifer Palmari, pojawiają się obraźliwe komentarze na temat katolików. Według Palmari katolicyzm jest jedną z najbardziej zacofanych religii na świecie, a katolicy najbardziej zacofanymi ludźmi.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: wp

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułOgromne kłopoty PO i PSL. Mogą stracić milionowe subwencje
Następny artykuł„Krzyżowcy” próbowali zniszczyć muzułmańskie osiedle bronią masowego rażenia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również