UDOSTĘPNIJ

Środowiska kobiece, które aktualnie skupiają się na walce z pomysłem zaostrzenia prawa antyaborcyjnego nagrały teledysk, w którym w ostry sposób krytykują polityków. 

W ubiegłym tygodniu głosami obozu władzy oraz części opozycji do dalszych prac w sejmowych komisjach przeszedł wywołujący wiele kontrowersji projekt ustawy całkowicie zakazujący aborcji oraz karzący kobiety, które dopuszczą się zabiegu przerwania ciąży.

W całym kraju oraz w sieci środowiska kobiece wyrażają swój protest. Odbyło się już kilka manifestacji w ramach tzw. „czarnego protestu”. Na przyszły tydzień jest także zaplanowany ogólnokrajowy protest, który – na wzór sławnego protestu islandzkich kobiet w latach 70. ubiegłego wieku – będzie polegał na tym, że kobiety w całym kraju wezmą sobie wolne od swoich domowych obowiązków czy pracy – po to żeby pokazać jak duże znaczenie mają kobiety w społeczeństwie i że nie można ich zdania ignorować.

W sieci natomiast pojawił się teledysk, w którym przedstawicielki środowisk kobiecych w ostry sposób krytykują polityków, czyli tych od których zależy w szczególności czy ustawa wejdzie w życie i w jakiej formie.

#czarnyprotest from Angela Cekin on Vimeo.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSuperminister. Ten polityk stał się dzisiaj bardziej wpływowy od Beaty Szydło
Następny artykułMamy swojego kandydata do Oskarów. Ma szanse? (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również