UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (Michał Józefaciuk)

Reformy, które od jakiegoś czasu proponuje Prawo i Sprawiedliwość, wywołują ogrom kontrowersji. Bardzo chętnie komentują je więc członkowie partii opozycyjnych poprzez bezpośrednie wypowiedzi w mediach, czy też krótkie spoty. Nikt nie spodziewał się jednak, że krytyka pomysłów rządu, będzie kiedyś tak bezpośrednia, jak w najnowszym filmiku udostępnionym przez przedstawicieli PO.

Spot nawiązuje bezpośrednio do reformy edukacji proponowanej obecnie przez Prawo i Sprawiedliwość. Politycy opozycji sądzą bowiem, że partia rządząca w czasie podejmowania bardzo istotnych decyzji nie liczy się z opiniami specjalistów oraz zwykłych obywateli.

– Obywatele, rodzicie, nauczyciele, uczniowie, eksperci i opozycja – to właśnie ich zlekceważyła PBS – podpisali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej spot, który opublikowali na Twitterze.

Członkowie partii dodali także, iż w ich opinii obecna postawa PiS wiąże się z bezpośrednim łamaniem obietnic wygłoszonych z mównicy sejmowej. Poza tym całkowicie nie zgadzają się z samym kształtem nowej podstawy programowej oraz ogółem zmian w szkolnictwie, dlatego też świadomie nazywają je „deformacją”.

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również