UDOSTĘPNIJ
newsweek.pl natemat.pl

Publicysta tygodnika ‚Do Rzeczy’, Łukasz Warzecha po raz kolejny wdał się w konflikt z politykiem na Tweeterze. Tym razem z posłanką Prawa i Sprawiedliwości, Jolantą Szczypińską.

Warzecha poinformował na Twitterze o swoim felietonie w ‚Super Expressie’, którego tematem był ostatni zamach w Londynie. Publicysta krytycznie odniósł się w nim do faktu, że policjanci w Wielkiej Brytanii nie posiadają broni. Warzecha od wielu lat opowiada się za szerszym dostępem do niej.

 – Pora może, żeby do zakutych europejskich łbów – w tym polskich – dotarło: broń jest tylko narzędziem. Często narzędziem ratującym życie dobrego człowieka. – pisze.

Jeden z internautów wyraził nadzieję, że politycy zastanowią się nad definicją „bezbronnej ofiary”, przywołując przy tym właśnie Jolantę Szczypińską.

 – Nie sądzę, by Szczypińska była w stanie przeanalizować cokolwiek. – skomentował Warzecha.

Na odpowiedź długo nie musiał czekać.

 – Wiosną u takich jak Pan nasilają się kompleksy i obsesje. Niektórym minie a w Pana przypadku nadziei brak
Współczuję. – odpowiedziała posłanka.

 – Wiosna, a więc proszę się zająć kotkami, ptaszkami itd. Na to intelektu w sam raz. – Nie pozostaje dłużny publicysta.

 – A Pan znowu o sobie? Proszę się jednak jakoś spróbować ogarnąć chociaż wiem, że to dla Pana niełatwe. Miłego dnia. – zakończyła rozmowę Szczypińska.

Pod konwersacją wytworzyła się dyskusja między internautami. Niektórzy zarzucili dziennikarzowi niewłaściwe zachowanie względem posłanki. On sam ma jednak inne odczucia.

 – Czyli mogę pisać, że w N są idioci, ale nie mogę napisać, że są w PiS? OK. – broni się Warzecha.

Wypomniał również internautom hipokryzję, przypominając, że gdy krytykował Ewę Kopacz, większość nie miała z tym problemu.

 – Pamiętam, jakie były oklaski prawej strony, gdy kiedyś powiedziałem, że Ewa Kopacz ma mierne możliwości intelektualne. Gdzieście byli, arbitrzy elegancji, co się tak dzisiaj bulwersujecie moim starcie z @JSzczypińska? Bo jakoś nie pamiętam waszych głosów. – pyta.

Warzecha podkreślił, że ma zamiar krytykować tak samo posłanki z wszystkich ugrupowań politycznych. Użytkownikom, domagającym się przeprosin dla Szczypińskiej zarzucił podwójne standardy.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również