UDOSTĘPNIJ

Premier Węgier nie ma zamiaru dostosowywać się do nakazów unijnych. Przekonuje, że Węgry nie chcą imigrantów i zmienią prawo, nawet wbrew Unii.

Times of Malta informuje, że Orban dokona regulacji prawnych, które zablokują przyjęcie imigrantów z Afryki, które Unia chce nakazać państwom członkowskim. Nowe prawo zapewne będzie nie do pogodzenia z systemem unijnym.

„Nie chcemy imigrantów na Węgrzech. Jeśli inni członkowie UE chcą ich w swoich państwach, proszę bardzo. Ale nie powinni wysyłać ich tutaj albo przez nasz kraj – głosił Orban w telewizji Echo.

Orban zaznaczył, że Węgry i tak przyjmują wielu imigrantów. Obecnie, jeśli chodzi o Unię, to w odniesieniu do liczby ludności przyjmują ich najwięcej po Szwecji.

Nie bez znaczenia jest fakt, że imigranci często przybywają na Węgry, ale tylko po to, by wkrótce udać się do bogatszych państw Unii, takich jak Niemcy oraz Austria.

Prezydent Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker żąda wyjaśnień od premiera Węgier.

źródło: wprost.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAfera? Głos na Komorowskiego dotarł do dziennikarza Republiki
Następny artykułGrzegorz Braun analizuje Gwiezdne Wojny, czy Yoda był Żydem? (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również