UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (World Economic Forum - Sebastian Derungs - European People's Party)

Premier Węgier Viktor Orban, który już jakiś czas temu ogłosił, że George Soros „wypowiedział wojnę” jego krajowi, teraz kolejny raz ostro uderzył w kontrowersyjnego miliardera. Stwierdził bowiem, że Węgry stały się pewnego rodzaju zaporą, która powstrzymała Sorosa przed sprowadzeniem do Europy milionów imigrantów. Dodał także, że miliarder jest w swych działaniach niczym mafia.

Kiedy George Soros na Forum Ekonomicznym w Brukseli nazwał Węgry „państwem mafijnym”, w kraju zawrzało. Tamtejsi politycy od razu ostro odpowiedzieli miliarderowi, twierdząc, że swoimi stwierdzeniami „wypowiedział wojnę” całemu państwu. Na tego typu oskarżeniach się jednak nie skończyło.

– Jedyną siecią, która działa na Węgrzech jak mafia, jest sieć George’a Sorosa. Ona sama oraz jej agencje są znaczącym i nieprzejrzystym elementem węgierskiego życia publicznego – powiedział w wywiadzie dla jednej z węgierskich rozgłośni radiowych Viktor Orban. Dodał także, że Węgry stały się barierą dla działań Sorosa, które doprowadziłyby do „sprowadzenia do Europy miliona migrantów”.

Obserwując rozwój relacji między premierem i miliarderem, na pewno można spodziewać się odpowiedzi Sorosa na oskarżenia. Trudno jednak prognozować, jak dalej wyglądać będzie ten kontrowersyjny konflikt.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również