UDOSTĘPNIJ
fot. Tomo Urbelionio

Viktor Orban, premier Węgier, napisał tekst dla konserwatywnego dziennika niemieckiego – Frankfurter Allgemeine Zeitung. W materiale swojego autorstwa, który ukaże się jutro, a którego omówienie już trafiło na łamy dziennika, krytykuje postawę proimigrancką europejskich państw.

Orban odnosi się do zachowania europejskich polityków zachęcających imigrantów do przybywania na teren Starego Kontynentu. Jest przekonany, że takie działania wobec azylantów są przejawem nieodpowiedzialności władz europejskich, gdyż uchodźcy, którym da się nadzieję na lepszy byt w Europie, porzucają swój dobytek i narażają swoje życie i zdrowie, by udać się w podróż.

Według niego, poparcie, które ma jego partia wskazuje na to, że Węgrzy akceptują i aprobują jego działania. Pisze zatem, że „ludzie chcą, abyśmy panowali nad sytuacją i chronili nasze granice„. Nadmienił także, iż kultura chrześcijańska, na której Europa wyrosła, jest mocno zagrożona.

Oczywiście odnosi się do kwestii ochrony granic, wspominając o budowanym przez Węgrów murze na granicy z Serbią. „Nie robimy tego dla zabawy, lecz dlatego, że jest to konieczne„. Za konieczne Orban ma ochronę granic zewnętrznych Unii, dlatego ubolewa nad ich małym zabezpieczeniem i nieszczelnością na masy imigrantów, którzy je codziennie przekraczają.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: interia.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOinteria.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKontrowersje wokół akcji sympatyków Stonogi
Następny artykułNiesiołowski w kilka sekund zmienia zdanie. Najpierw „Uchodźcy do Arabii” a potem…
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również