UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Obecnie Platforma Obywatelska planuje złożyć w przyszłym tygodniu wniosek u marszałka Sejmu o wotum nieufności wobec obecnego rządu. Po długich przemyśleniach ich kandytatem na premiera zostać ma Grzegorz Schetyna. Przy większości, jaką sprawuje PiS wniosek nie ma oczywiście szans na powodzenie, o czym sprawę zdaje sobie sama opozycja.

Grzegorz Schetyna nie będzie premierem za dwa czy trzy tygodnie, ale za dwa i pół roku już tak – mówi szef klubu PO – Sławomir Neumann.

Na pomoc opozycji ze swoją radą przybył dziennikarz i specjalista w zakresie PR oraz marketingu – Dawid Ciżewski, który uważa, że na kandydata na premiera opozycja powinna wskazać… Jarosława Kaczyńskiego. Brzmi szalenie?

Jedynie na pierwszy rzut oka. Ciężko wyobrazić sobie by PiS zagłosował przeciwko swojemu prezesowi. Dzięki temu opozycja z jednej strony odniosłaby zwycięstwo w głosowaniu, a z drugiej od tego momentu to Jarosław Kaczyński osobiście odpowiadałby za działania rządu.

Mimo, że media sprzyjające opozycji podchwyciły temat i przekonują, że jest to możliwe to jak zwracają uwagę zwolennicy obozu władzy PiS, w całej sprawie jest jeden znaczący haczyk – prezes Jarosław Kaczyński musiałby wyrazić zgodę na to by być kandydatem na premiera.

27 KOMENTARZY

 1. Swoją drogą ciekawe jak zachowałyby się te wszystkie „mądre” komisje europejsko-weneckie i inne lewackie twory, gdyby nagle (oczywiście na chwilę) Sejm zrobił Schetynę Premierem. Pewnie nagle do Polski wróciłaby demokracja.

 2. Niestety, ale z Pikio zrobił się polityczny pudełek. Jeszcze niedawno był to bardzo obiektywny i opiniotwórczy portal. Teraz obiektywizm spada (chociaż nadal daleko do Niezależnej lub tvn24) i pojawiają się coraz głupsze tytuły, których celem jest klik użytkownika. Treść niekoniecznie jest słaba, ale nieadekwatna do tytułu i po prostu rozczarowuje. Polecam zrewidować waszą politykę wymyślania tytułów.

 3. ….. musiał by wyrazić zgodę….. Wiecie co mam genialnie prosty sposób na obrabowanie fort nox, muszą mi tylko otworzyć drzwi i pozwolić wszystko wynieść…. Czy naprawdę merytoryczna opozycja wymarła?

 4. ja uważam że powinni podać kaczynńskiego na premiera jeśli go wybiora obali szydło jesli pis wybierze szydło to wyprze sie kaczynskiego a jesli kaczynski sie nie zgodzi to mozna nazwac go tchórzem bo nie chce stanac na czele rzadu w momecie kiedy sa problemy
  pozatym za niedlugo bedzie 1000+ bo poparcie spada
  a zamiast hay hitla jak kiedys w niemczech bedziemy witac sie kwak kwak

  9

 5. „Dziel i rządź”, co doskonale widać po komentarzach. Jeśli Polacy wreszcie nie zrozumieją, że stare świnie należy odsunąć na zawsze od koryta to ten kraj ciągle będzie rajem dla złodziei, malwersantów, kryminalistów i wyzyskiwaczy.

 6. „Obecnie Platforma Obywatelska planuje złożyć w przyszłym tygodniu” – obecnie w przyszłym tygodniu nie brzmi dobrze…

  „o czym sprawę zdaje sobie sama opozycja” – dżizys…

  Macie tam jakąś korektę redaktorską?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ