UDOSTĘPNIJ
fot. Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie już od kilku miesięcy. Jak pokazuje sondaż wyborczy przeprowadzony przez pracownię Estymator dla portalu dorzeczy.pl, Polacy ufają partii Jarosława Kaczyńskiego coraz bardziej, a ugrupowania opozycji zostały daleko w tyle. Do sondaży należy jednak podchodzić z dystansem, zwłaszcza tak długo przed wyborami.

Według sondażu Estymatora do Sejmu poza PiS weszłoby jeszcze pięć partii, jednak żadna z nich nawet nie zbliżyła się do rządzącego ugrupowania. Wyniki badania sprawią, że opozycja będzie zdruzgotana.

Opozycja w odwrocie

Partia rządząca cieszy się poparciem 42,4 proc. respondentów. Daleko za PiS znalazła się Platforma Obywatelska, na którą dziś zagłosowałoby 22,2 proc. Polaków. Trzecie miejsce zajął ruch Kukiz’15 z 9,1-procentowym poparciem. Do Sejmu weszłyby także Nowoczesna (8,4 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe (5,8 proc.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (5,4 proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazły się natomiast Razem (3,2 proc) i Wolność (1,2 proc.). Pozostałe ugrupowania zgromadziły w sumie niespełna 2 proc. głosów.

Jeśli takie wyniki padłyby w wyborach, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 248 miejsc w Sejmie. PO wprowadziłoby 114 posłów, a Kukiz’15 – 40. Nowoczesna obsadziłaby 28 miejsc, PSL 18, natomiast SLD 11. Kolejne wybory parlamentarne odbędą się w 2019 roku.

Źródło: tvp.info

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również