UDOSTĘPNIJ
flickr.com

Poseł PiS Janusz Śniadek uważa, że dzieci w szkole powinny uczyć się, że Solidarność tworzyły miliony ludzi,”a nie jeden Wałęsa”.

– Uczniowie w szkołach powinni się uczyć, że Wałęsa był „Bolkiem”, a po 1989 roku zaczął wzywać do zwijania sztandaru „Solidarności”, bo sam chciał zostać jedynym sztandarem. – mówi Janusz Śniadek.

 – Wałęsa chciał wmówić światu, że sam obalił komunizm, a to taka prawda jak to, że „Czterej pancerni” wygrali II wojnę światową. – dodaje Śniadek.

Zdaniem posła PiS Wałęsa okazał się „bardzo nieuczciwym człowiekiem”, kłamiąc i tuszując dowody na swoją współpracę z SB.

Były szef „S” mówi, że jego relacje z Lechem Wałęsą były dobre do 2005 roku, gdy „Solidarność” wbrew naleganiom pierwszego przewodniczącego związku, poparła w wyborach Lecha Kaczyńskiego. Wtedy, jak twierdzi poseł PiS, stosunek Wałęsy do „S” „stał się wręcz wrogi”.

Pytany o argumenty Wałęsy – który przekonuje, iż nie współpracował ze służbami PRL oraz że ma wyniki badań grafologów wykluczające, by to jego podpisy były na dokumentach dotyczących TW Bolka – powiedział: „nie chcę się wdawać w rozważania, czy wierzę, że ktoś regularnie wygrywa w totolotka”.

Prawda o TW Bolku, jest negatywna w skutku dla Wałęsy, Solidarności i Polski, bo  deprecjonuje  Wałęsę i Solidarność – mówi Janusz Śniadek.

Na zlecenie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, pion śledczy IPN wszczął postępowanie karne w sprawie składania przez Lecha Wałęsę fałszywych zeznań.

Sprawa dotyczy złożenia przez Wałęsę niezgodnych z prawdą zeznań, mających służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym dotyczącym dokumentów z teczki personalnej i teczki pracy TW „Bolek” znalezionej w domu Czesława Kiszczaka.

Jak można się było spodziewać, pomysł polityka PiS wzbudził spore oburzenie wśród środowisk opozycyjnych.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również