UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia.org

Podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbyły się na warszawskich Powązkach – jak co roku – doszło do nieprzyjemnego incydentu. Zwolennicy jednej z największych partii opozycyjnej mimo apeli lektora nie potrafili godnie i z szacunkiem uczcić pamięć poległych powstańców.

Podczas składania wieńców ku czci poległych powstańców przez zebranych przedstawicieli najważniejszych państwowych instytucji i polityków doszło do nieprzyjemnego incydentu – zwolennicy partii Jarosława Kaczyńskiego ignorując powagę i cel uroczystości zaczęli wyrażać swoje polityczne sympatie i antypatie.

Gdy wieniec składał prezydent elekt Andrzej Duda oraz delegacja Prawa i Sprawiedliwości z Jarosławem Kaczyńskim na czele przeważały gromkie brawa i wyrazy politycznego poparcia.

Sytuacja zmieniała się diametralnie gdy do pomnika podchodzili przedstawiciele obozu rządzącego, na co zwolennicy formacji Kaczyńskiego reagowali okrzykami i gwizdami.

Nie pomagały wielokrotne apele lektora prowadzącego uroczystości, który prosił o godne uszanowanie powagi uroczystości i unikanie skandalicznego w tej sytuacji zachowania rodem z wieców politycznych.

Zachowanie zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego nie spodobało się części internautów, którzy takie zachowanie określili jako skandaliczny brak szacunku dla powagi uroczystości i poległych Polaków.

Poniżej niektóre z komentarzy, które pojawiły się na jednym z prawicowych portali.

fot. facebook
fot. facebook

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również