UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikimedia Commons (Piotr Waglowski)

Zarzuty dotyczące upolitycznienia Telewizji Polskiej dokonującego się pod wpływem Jacka Kurskiego pojawiały się w internecie niejednokrotnie. Teraz jednak Polacy postanowili przypomnieć o tym… pod samym oknem prezesa TVP.

„Uwaga! Strefa propagandy” oraz „TVPiS” to napisy z plakatów, które pojawiły się przed budynkiem telewizji publicznej przy ul. Woronicza w Warszawie. Nie wiadomo, kto je rozwiesił, gdyż nie pochwalił się tym oficjalnie. Przechodnie, którzy je zauważyli, szybko jednak podzielili się nimi w internecie.

Przekaz autora jest chyba jasny. Powrócił on po raz kolejny do zarzutów upolityczniania mediów przez Prawo i Sprawiedliwość. Jego pomysłowość bardzo rozbawiła, ale i jednocześnie zasmuciła internautów. Z jednej strony popisał się on bowiem niemałą inwencją twórczą, z drugiej jednak wskazał na istotny i poważny dla siebie problem, z którym mają zmagać się polskie media.

Wiele osób komentując zdjęcia plakatów, kolejny raz wyśmiewa także sprawę opolskiego festiwalu. Stwierdzają oni zgodnie, że grafiki prawdopodobnie nie znikną szybko z ulicy, gdyż Kurski ma teraz znacznie większe problemy. Czas pokaże więc, czy prezes TVP i jej pracownicy mają dystans do siebie oraz jak sami postrzegają zobrazowany przez anonimowego twórcę problem.

Fot. czytelnik natemat.pl
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również