UDOSTĘPNIJ

Do sieci trafiło przerażające, okropne nagranie. Widać na nim kobiety, który były przemocą przymuszane do uprawiania seksu.

Żołnierze z Cesarskiej Armii Japońskiej podczas II wojny światowej masowo zmuszali kobiety do prostytucjiJak dowiedli naukowcy z Narodowego Uniwersytetu Seulskiego, bazując na amerykańskich nagraniach, liczba ofiar tych nieetycznych usług może wynosić nawet dwieście tysięcy.

Odzwierciedleniem zdaje się osiemnastosekundowe nagranie, w którym można dostrzec grupę siedmiu przerażonych ofiar stojących przed chińskim kapitanem. Film pochodzi z 1944 roku. Został nakręcony tuż po uwolnieniu kobiet w mieście Yunan.

Jak zidentyfikowano po dotarciu do materiału, poszkodowanymi okazały się Koreanki. Dlatego też to Korea Południowa stara się dowieść prawdy dotyczącej prostytucji kobiet podczas II wojny światowej. Japończycy z kolei przez lata nie chcieli przyznać się do popełnionej przez lata zbrodni.

Na przełomie 1937 i 1938 roku dwieście tysięcy osób zostało zmuszonych do niewolnictwa seksualnego. Japońscy dowódcy postanowili stworzyć… domy publiczne, do których trafiały kobiety z podbitych wówczas terenów.

Materiał audiowizualny wydaje się ważnym dowodem w sprawie zmuszania kobiet do świadczenia usług seksualnych. W 2015 roku Japonia stworzyła fundusz, z którego wypłaca odszkodowania koreańskim ofiarom. Liczba żyjących ofiar jest trudna do oszacowania, bowiem praktykom seksualnym były poddawane już dwunastolatki.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również