UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/telewizjatrwampl

Warszawski sąd okręgowy zdecydował, że fundacja o. Rydzyka, Lux Veritas, dostanie odszkodowanie w wysokości 26 milionów złotych plus odsetki w związku z cofnięciem dotacji na jego projekt związany z geotermią.

Sprawa ma swój początek w 2007 roku gdy oddający władzę Platformie rząd Jarosława Kaczyńskiego przyznał w ostatnim dniu swojego urzędowania dotację dla o. Rydzyka w wysokości 27 milionów złotych na odwierty geotermalne w Toruniu. Decyzję o przyznaniu ogromnej dotacji cofnął później rząd Donalda Tuska. Redemptorysta z Torunia skierował sprawę do sądu, która ma teraz swój finał.

Warszawski sąd zaakceptował ugodę zaproponowaną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Według niej, fundacji o. Rydzyka zostanie wypłacone odszkodowanie w wysokości 26 milionów złotych plus odsetki.

Wiadomo również, skąd Fundusz weźmie pieniądze na wypłatę odszkodowania. W dniu zawarcia ugody Fundusz zadecydował o zabraniu z budżetu Małopolski środków na wsparcie unijnego projektu „Life”, dotyczącego walki ze smogiem w regionie.

Ponadto jak informuje „Press-Service monitoring mediów” publikowane w mediach informacje na temat odszkodowania zapewniły toruńskiemu redemptoryście promocję o rynkowej wartości blisko 2 mln złotych.

Jak informowaliśmy wcześniej, posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcieli przeforsować dotację w wysokości 20 milionów złotych dla medialnej szkoły o. Tadeusza Rydzyka. Po tym gdy media zainteresowały się sprawą, planowana dotacja została wycofana.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: tvn24 / admonkey / pikio / gazeta

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł