UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla FAKTÓW TVN przez Millward Brown, koalicja złożona z Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem oraz Solidarnej Polski zwiększyła swoje poparcie. To ogromny cios dla opozycji. 

Realizowany dla nieukrywających swojej niechęci do obozu władzy „FAKTÓW TVN” sondaż został przeprowadzony tuż po wydarzeniach spod polskiego parlamentu, gdzie opozycja protestowała przeciwko ograniczeniom praw dla mediów w Sejmie oraz – jak przekonywali opozycjoniści – ograniczaniu praw demokratycznych.

Gdyby wybory odbywały się teraz to – wbrew pozorom kreowanym przez część mediów – zwycięską formacją okazałaby się formacja Jarosława Kaczyńskiego, która w ostatnim tygodniu gdy opozycja protestowała w Sejmie i wokół niego, zyskała 5% wzrost poparcia – z 30% do 35%.

Na drugim miejscu uplasowała się Nowoczesna Ryszarda Petru, na którą zagłosowałoby 24% Polaków. Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Platforma Obywatelska z 15% poparciem.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie formacje – Kukiz z zaledwie 6% poparciem oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które oddanie swojego głosu deklaruje 5% badanych.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOmillward brown
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKraty w Sejmie. Halicki: Pakiet demokratyczny coraz bardziej żelazny
Następny artykułIle najwięcej zarabiają politycy? W czołówce Obama i Tusk
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również