UDOSTĘPNIJ
fot. publicdomainpictures / flickr

Mimo, że Facebook stale się rozwija i może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami to prognozy na przyszłość nie są już tak kolorowe, o czym dobrze wiedzą jego właściciele. Kierownictwo portalu zdecydowało się podjąć pewne kroki, które mają uchronić portal od upadku, w czego efekcie Mark Zuckerberg stracił tylko w jeden dzień aż 3 miliardy dolarów.

Eksperci są zgodni – czasy świetności Facebooku niebawem przejdą do przeszłości i portal wkrótce najprawdopodobniej przestanie się rozwijać w tak zawrotnym tempie.

Mimo, że na razie żaden kryzys portalowi nie grozi to zdaje się, że Mark Zuckerberg zgadza się z ekspertami, ponieważ podjął już pewne środki, by uchronić portal od rychłego upadku.

W tym celu zdecydowano, że proces ekspansji portalu zostanie znacznie spowolniony (a co za tym idzie –  jego upadek), poprzez ograniczenie liczby reklam (przynoszących portalowi największe zyski) jakie będą wyświetlane użytkownikom portalu.

Ta decyzja w powiązaniu z kilkoma innymi wydarzeniami ściśle oddziałowującymi na portal społecznościowy, sprawiła że Mark Zuckerberg tylko w jeden dzień stracił aż 3 miliardy dolarów a wartość akcji Facebooka na amerykańskim rynku spadła ze 132 dolarów do 120.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: cnbc

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDrugie referendum ws. Brexitu? „To będzie najbardziej uczciwe i demokratyczne”
Następny artykułNiemcy nie życzą sobie Smoleńska w kinach
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również