UDOSTĘPNIJ

Do ogromnej tragedii może dojść na południu Rosji. Tamtejsza tama grozi przerwaniem, co spowoduje prawdziwy kataklizm w regionie.

Jak poinformowały lokalne władze Kraju Stawropolskim (południe Rosji) tamtejsza tama, która jest największa w regionie, grozi przerwaniem. Wszystko przez bardzo wysoki poziom wody, spowodowany obfitymi opadami deszczu.

Gubernator kraju, Władimir Władimirow, niezwłocznie zdecydował o ewakuacji mieszkańców siedmiu okolicznych miast. W sumie to ponad 60 tysięcy ludzi.

Jak dodaje Władimirow, maksymalny poziom wody sztuczny zbiornik osiągnie w południe (czasu lokalnego) 29 maja. Wtedy – najprawdopodobniej – dojdzie do przerwania tamy. Istnieje również niebezpieczeństwo przerwania się tamy w każdej chwili, ponieważ wody jest tam już naprawdę dużo.

Informację o zagrożeniu potwierdza rosyjski minister ds. specjalnych, Władimir Puczkow, który oświadczył, że mimo iż tama teoretycznie powinna sobie poradzić z „uderzeniem żywiołu” to w ramach profilaktycznych działań, należało ewakuować mieszkańców, by nie narażać ich niepotrzebnie na niebezpieczeństwo.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również