UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/tygodnikpodhalański

Mimo, że weekend już minął to kolejki na najbardziej oblegany szczyt w Polsce wciąż nie maleją. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące tłumy turystów czekających w kolejce na wejście na Giewont. 

Giewont to jeden z głównych punktów każdej podróży w Tatry polskich turystów. Dlatego też często dochodzi do dziwacznych sytuacji, gdy w drodze na szczyt trzeba czekać w długiej kolejce. I powoli przestaje mieć znaczenie czy jest to weekend czy zwykły dzień tygodnia, podczas wakacji szczyt oblegany jest codziennie.

W nagraniu, które zostało ostatnio opublikowane w sieci, widzimy niemal niekończący się sznur turystów czekających na swoją kolej.

 – Chętnych do wejścia na te popularne miejsca jest tak dużo, że w okolicach godzin południowych tworzą się duże kolejki oczekujących. W kolejce na szczyt trzeba odstać nawet godzinę – mówi w rozmowie z mediami Tomasz Zając z informacji turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Sami turyści nie są zadowoleni z obrotu spraw. Jak przyznają, wiedzieli, że by dostać się na Giewont trzeba podporządkować się kolejce. ale nie sądzili, że aż tak ogromnej.

 – Myśleliśmy, że są kolejki, ale nie aż takie. Nie poddajemy się, damy radę. W poniedziałek mieliśmy nadzieję, że będzie luźniej. Nic z tego. Trzeba odczekać swoje – mówią poirytowani turyści.

giew

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tygodnik podhalański

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również