UDOSTĘPNIJ

Zawsze ktoś jest winny ? antifa, krytyka polityczna, anarchiści, policja, Tusk ? każdy, tylko nie uczestnicy Marszu Niepodległości. Oni są przecież prawdziwymi patriotami, bojownikami o wolność i niepodległość, miłujący swoją Ojczyznę. Narodowcy wiedzą doskonale, kto wrogiem, a kto przyjacielem. Ich domniemane pochodzenie (działacze Ruchu Narodowego pochodzą przecież bezpośrednio od Bolesława Chrobrego) daje im pewne nadprzyrodzone zdolności i niespotykane kompetencje społeczne.

Ale nie o tym tak naprawdę chcę napisać. Wszyscy racjonalnie myślący ludzie są w stanie dostrzec, że tęcza nie ma zdolności do prowokowania i zaczepiania kogokolwiek, widok ambasady Rosji w normalnym człowieku też nie wzbudzi emocji.

Ale jednak 11 listopada to zawsze jest dzień skrajnie negatywnych emocji. To jest właśnie ten etap najbardziej zaciętych walk w wojnie polsko-polskiej. Każda wojna jest ukształtowana wokół pewnej osi symetrii, osi podziału. Każda z wojen realizuje się nie tylko w formie czystej konfrontacji. Ta dzisiejsza ma miejsce na przystankach, w przychodniach, w szkole, w domach.

I tylko raz w roku cała ta nienawiść zaczyna przybierać i wylewa się z tego zaściankowego, nacjonalistycznego koryta. Powódź można przewidzieć. Można zrobić wszystko, by maksymalnie obniżyć straty przez nią wywołane. Przecież są od tego odpowiednie organy. Rząd ma calutki rok, aby przeanalizować i przygotować się do tego wydarzenia.  A jednak tak się nie dzieje. Zapomina się, jak bardzo atawistyczne odruchy może w niektórych wzbudzić tęcza. Zapomina się, że ambasada Rosji ma nie tylko przód, ale również i tył

Ale przecież niewiedza, wręcz zapomnienie to w tym przypadku polityczne błogosławieństwo. Mało kto już dzisiaj mówi o pompowaniu kół w Platformie. O rozdawnictwie stanowisk w KGHM. O całym tym zbiorniku gówna, z którego wylewa się non stop.

Jak widać, najłatwiej jest jeden pożar ugasić innym. Wskazać nowe zagrożenie. Sytuacja jest wręcz o tyle komiczna, że przecież Marsz Niepodległości jest również marszem antyrządowym. Narodowcy są przeciwko Tuskowi, Komorowskiemu – są antyestablishmentowi.

W tym roku wyświadczyli całej Platformie ogromną przysługę.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSprawdzona frekwencja piątkowej demonstracji
Następny artykułSpalił polską flagę w odwecie za tęczę
Grzegorz Sikora

Przewodniczący Zarządu Krajowego Ruchu Młodych, Prezes Instytutu Myśli Demokratycznej, student prawa, asystent społeczny posła Roberta Biedronia.

Zobacz również