UDOSTĘPNIJ

Z Bliskiego Wschodu dotarły do nas okropne wieści. Okazuje się, że Państwo Islamskie weszło w posiadanie przeraźliwej broni, która umożliwi im terroryzowanie ludności w Syrii, a być może i w Europie, na jeszcze większą skalę.

Nowe wieści z Syrii potwierdziły poprzednie plotki: ISIS weszło we władanie broni chemicznej. O tym, że Państwo Islamskie może mieć taką broń, pisało się już wcześniej.

We wrześniu przedstawiciel Pentagonu poinformował, że bojownicy Państwa Islamskiego mogli użyć przeciw żołnierzom USA w Iraku broni chemicznej. Pocisk spadł na teren bazy lotniczej Qayara, w pobliżu Mosulu. Podejrzewano się, że zawierał gaz musztardowy.

Teraz, informacje o posiadaniu broni chemicznej przez ISIS  nie są już jedynie plotkami. Potwierdziły je bowiem oficjalne, tureckie źródła.

– Po ataku rakietowym ze strony Daesz (arabski akronim ISIS) 22 członków sił syryjskiej opozycji ucierpiało w wyniku użycia toksycznego gazu – czytamy w oświadczeniu sztabu generalnego tureckiej armii, cytowanym przez AFP.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: onet

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNocny pościg za nastolatkami. Policja postrzeliła 14-latka
Następny artykułBurmistrz Wadowic na wojnie z kremówkami
Maksymilian Tomanek

Wytykam politykom hipokryzję, kłamstwa i manipulacje

Zobacz również