UDOSTĘPNIJ

Odkryto plan dżihadystów z Państwa Islamskiego. Eksperci przekonują, że komórki bojowników, które zlokalizowane są w Europie mają jedno podstawowe zadanie. Skłócić Europę z muzułmanami i doprowadzić do wybuchu wojen domowych.

Wraz z kryzysem imigracyjnym i serią zamachów, za które odpowiedzialne było Państwo Islamskie, w Europie radykalnie wzrosły nastroje antymuzułmańskie. Powstały nawet zrzeszające wielu członków organizacje, które wprost kierują swoje ostrza przeciwko wyznawcom islamu.

Problem polega na tym, że dżihadystom z ISIS zależy na dalszym skłócaniu Europejczyków z żyjącymi na starym kontynencie muzułmanami. Bojownicy są przekonani, że jeśli wyznawcy islamu będą dyskryminowani, to znacznie łatwiej dadzą się podburzyć i wezmą udział w wielkim konflikcie planowanym przez ISIS. Chodzi o serię wojen domowych w Europie.

Eksperci przekonują, że rozłamy w społeczeństwach Europy są bardzo groźne, a Państwo Islamskie tylko będzie je podsycać. Następnie będzie próbowało zradykalizować przypieranych do ściany wyznawców islamu i w ten sposób stworzyć enklawy, które na znak rozpoczną w Europie wielką wojnę domową. Świetnym podłożem do radykalizacji są blokowiska muzułmanów rozsiane przede wszystkim we Francji, w których nie ma perspektyw i panuje bieda.

Obecne pokolenie europejskich dżihadystów zamierza szerzyć w europejskich państwach klimat strachu, którego konsekwencją jest narastająca wrogość wobec wszystkich muzułmanów, i z drugiej strony, stopniowe radykalizowanie się muzułmanów. Sytuacja ma doprowadzić do wybuchu wojen domowych – mówi ekspert ds. islamu Gilles Kepel.

Kryminolodzy podkreślają, że brak perspektyw, poczucie odrzucenia, bieda i narastająca wrogość może prowadzić do radykalizacji i ucieczce ku fanatyzmowi oraz żądzy rozlewania krwi Europejczyków.

– Sytuacja jest szalenie groźna – mówią.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Fanpage redaktora naczelnego Pikio.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułChińskie ostrzeżenie rozpaliło świat. „Turyści, uważajcie na czarnych”
Następny artykułBitwa o posady Misiewicza. Oto co trzeba wiedzieć o sprawie
Albert Wójcik

Redaktor naczelny Pikio.pl. Moje opinie nie mają wpływu na linię redakcyjną, ponieważ z zasady jej nie ma. Jesteśmy jedynym pluralistycznym portalem od lewa do prawa.

Zobacz również