UDOSTĘPNIJ

Udało się rozwikłać zagadkę skarbu Adolfa Hitlera. Tajemnica została rozwiązana dzięki muzykowi Cyrilowi Whistlerowi, który odkrył szyfr zamieszczony między nutami w partyturze „Marsch-Impromptu” autorstwa Gotfryda Federleina. 

Muzyk odkodował szyfr i dowiedział się, że bajeczny skarb przywódcy III Rzeszy został zakopany na terenach wojskowych w miasteczku Mittenwald w niemieckiej Bawarii. Kierunek wskazały wpisy osobistego sekretarza Hitlera Martina Bormanna.

– Połączyłem tajemnicze znaki, nuty i topografię miasteczka Mittenwald w Bawarii, uwzględniłem zwłaszcza długo nienaznaczane na żadnych mapach tory kolejowe – powiedział muzyk w rozmowie z RMF FM.

Co ciekawe, Whistler nie zamierza prowadzić żadnych prac archeologicznych. Nie chodzi o brak zgody Ministerstwa Obrony, po prostu uważa, że „on swoją pracę już wykonał”. Ma nadzieję, że złota i diamentów zakopywanych przez Hitlera pod koniec jego życia nie zaczną odkopywać pazerni ludzie.

„Te skarby są splamione krwią, pochodzą z kradzieży” – mówi Whistler.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułUE: 2,2 miliona euro za obieranie winogron!
Następny artykułKorea Północna: Za śmierć żółwi, zabito nadzorców hodowli
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również