UDOSTĘPNIJ

„Odeszłam dziś z RT. Szanuję wiele osób z mojego zespołu, ale wybieram prawdę” – takim tweetem podzieliła się Sara Firth, dziennikarka „Russia Today”. Przyznała, że już wcześniej rozważała podobny krok, ale ostateczną decyzję podjęła z powodu nierzetelnego przedstawiania przez rosyjską telewizję katastrofy malezyjskiego samolotu boeing 777 nad Ukrainą.

Nie mogłam już dłużej tego robić. Codziennie kłamiemy i wymyślamy najróżniejsze sposoby, jak coraz sprawniej to robić – powiedziała Firth portalowi BuzzFeed.

Rosyjskie media w swoich relacjach starają się zrzucić winę za katastrofę na Ukrainę. Jedna z tez lansowanych w Moskwie głosi, że ukraińskie wojsko planowało zestrzelić samolot z prezydentem Władimirem Putinem na pokładzie, ale w wyniku pomyłki pocisk trafił w boeinga malezyjskich linii lotniczych.

Zupełnie nie uwzględnialiśmy faktów. Każdy, kto chciał oskarżyć ukraiński rząd (o udział w tragedii – red.), mógł wejść na antenę. Nie chciałam być świadkiem, jak w ten sposób relacjonujemy wydarzenia – powiedziała Firth.

To już kolejna dziennikarka potężnej stacji docierającej do około 150 milionów odbiorców na całym świecie, która skrytykowała działania swojego pracodawcy. W marcu tego roku szok wywołała wypowiedź jej redakcyjnej koleżanki Liz Wahl. – Nie możemy już dłużej wybielać działań Putina – stwierdziła Wahl.

Stację skrytykowała także reporterka Abby Martin. Na koniec prowadzonego przez siebie programu powiedziała: „to, co robi Rosja, jest po prostu złe”.

źródło: onet.pl

6 KOMENTARZY

  1. Ciekawe kiedy nasi manipulatorzy-dziennikarze z pokorą przyznają się do manipulowania faktami…?

    Ale na ten nagły "coming out" też patrzę z przymrużeniem oka, może szczery, a może… czy to taka trudność dla amerykańskiej propagandy zwerbować dziennikarza, żeby "nasrał w gniazdo, z którego jadł?

  2. no właśnie u nas dziennikarze kłamią manipuluja może jakby dostali na ulicy pare liści w ciemnej bramie to się ocknęli ale to i tak nic nie da trzeba wszystkich wont teraz nagle sie łącza pis gowin i ziobro to są największe sprzedawczyki tego kraju manipulatorzy najwieksi ludzie nie powinni dopuścic tych dziadów do polityki gówno zrobili przez tyle lat to niech spierdalaja na ulice i zamiatają za 1500 zl 5 paz wyjście na u;ice z legionami korwina ludzie nie wytrzymaja i rusza oby tylko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ