UDOSTĘPNIJ
fot. youtube

Ryszard Petru, ekonomista i były współpracownik Leszka Balcerowicza zainaugurował dzisiaj w Warszawie kongres założycielski swojego ugrupowania NowoczesnaPL, które spróbuje swoich sił w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Podczas otwierającej kongres przemowy Petru przedstawił postulaty swojego stowarzyszenia, w których znalazły się m.in. likwidacja finansowania partii z budżetu państwa, ograniczenie kadencji w sejmie do maksymalnie dwóch, reforma pomocy społecznej i przywrócenie wolnego rynku w Polsce.

W kongresie uczestniczyli także m.in. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli; Rafał Brzoska założyciel InPost oraz Adam Kądziela z Forum Młodych Lewiatan.

Jak zapewnia Ryszard Petru NowoczesnaPL to oddolna i obywatelska inicjatywa, w której szeregach znajdują się działacze społeczni, przedsiębiorcy i samorządowcy.

Formacja Ryszarda Petru od kilku tygodni zbiera po ok. 5-10% poparcia w sondażach dot. jesiennych wyborów parlamentarnych.


Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzejnfeld cytuje: nie internauci, a płatne skurwysyny krytykują PO w sieci
Następny artykułSzef kampanii Komorowskiego trafił do szpitala ze stanem przedzawałowym
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również