UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com, nbp.pl

Luty 2017 roku ma być terminem wydania banknotu o nowym nominale. 500 złotych trafi wtedy do obiegu. Wszystko zgodnie z zarządzeniem prezesa NBP, Adama Glapińskiego, który zadecydował o takim rozwiązaniu 14. grudnia.

Jak dotąd wiadomo już było jak będzie wyglądał nowy banknot i jaki nominał się na nim znajdzie. Wiadomość o tym obiegła Polskę już w czerwcu. Nieznana była natomiast data wyemitowania nowego papierka.

Zmieniło się to 14. grudnia, kiedy to Adam Glapiński, szef Narodowego Banku Polskiego zatwierdził, że to luty 2017 roku będzie miesiącem, kiedy nowy banknot trafi do obiegu. Dokładnie 10. lutego 50 mln sztuk 500-złotówki trafi do obiegu.

Wiadomo już, że banknot 500 zł będzie większy (150 x 75 mm) niż ten o nominale 200 zł (144 x 72 mm). Na 500-złotowym banknocie zobaczymy też podobiznę Jana III Sobieskiego, co oznacza, że zachowana została chronologiczna kolejność w serii „Władcy polscy”. Projektantem 500-złotówki jest Andrzej Heidrich, który odpowiada też ze koncept pozostałych banknotów.

źródło: nbp.pl

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOwarszawawpigulce.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDzieci Żołnierzy Wyklętych w obronie rządu
Następny artykułW kościele na tacę zapłacisz… kartą
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również