UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl / Bieniecki Piotr

Kiedy prezydent Opola postanowił zerwać umowę z TVP, Jacek Kurski stwierdził, że „porażające” jest, iż stało się to akurat w dniu śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Dodał także, że wspólnie mogli zorganizować koncert ku jego pamięci zamiast festiwalowego wieczoru poświęconego Maryli Rodowicz, z którego artystka zrezygnowała. Pogrążona w żałobie rodzina polskiej legendy muzyki apeluje jednak do Kurskiego, aby powstrzymał się z takimi decyzjami.

„Prosimy, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek” – napisali bliscy Wodeckiego przy okazji ogłoszenia daty i miejsca pogrzebu artysty. Media spekulują, że chodziło im właśnie o plany Kurskiego, który rzekomo chciał zorganizować koncert pamięci dla muzyka bez uzgodnienia tego z jego rodziną, co na pewno mogło ich zdenerwować.

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w szpitalu. 30 maja ma zostać pochowany w ukochanym Krakowie. Warto dodać, że nawet pomimo prośby rodziny, tegoroczny festiwal w Sopocie został poświęcony właśnie artyście. W czasie trwania widowiska padło naprawdę wiele ciepłych i wzruszających słów wobec niego i jego rodziny, a gdy na scenie ukazało się duże zdjęcie Wodeckiego, publiczność wstała z miejsc i bardzo długo klaskała. Wiele osób na widowni płakało, bardzo emocjonalnie reagując na tragiczne przeżycia ostatnich dni.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również