UDOSTĘPNIJ

Barack Obama znalazł się w ogniu krytyki ze strony ekspertów od polityki międzynarodowej, po tym jak nie zmienił swojego grafiku w związku z nasileniem się aktów terroru ze strony Państwa Islamskiego, które po ataku w Brukseli i Iraku, zapowiada kolejne masakry. Zdjęcia prezydenta USA podczas dość relaksujących aktywności oburzyły Republikanów i są jednoznacznie oceniane przez ekspertów z CFR. 

Podczas gdy świat po raz kolejny musi zmierzyć się z agresją Państwa Islamskiego, Barack Obama odbywa podróż po Ameryce Łacińskiej. Oprócz spotkań natury politycznej, tańczy tango w Argentynie na uroczystej kolacji (choć dość nieudolnie próbował się wykręcić), relaksuje się z rodziną w malowniczej Patagonii i gra w baseball z Raulem Castro.

Zdjęcia i nagrania, które obiegły sieć, najpierw oburzyły Republikanów, którzy nagłośnili temat, a potem zostały skomentowane przez ekspertów i samego prezydenta. Obama tłumaczył, że pozostał w pełni zaangażowany, ale eksperci, niezależnie od preferencji politycznych, mówią niemal jednogłośnie: to był duży błąd.

Sprawę skomentował między innymi Richard Haass, przewodniczący CFR (Council on Foreign Relations), czyli renomowanej organizacji zajmującej się polityką międzynarodową i wydawcy periodyku Foreign Affairs.

– To był potężny błąd. Prezydent mógł pojechać do Argentyny. Nie ma nic złego w pracy, ale trzeba być ostrożnym, jeśli chodzi o tego typu zdjęcia. Gra w baseball czy tańczenie tango jest nie na miejscu i znacznie odbiega od powagi sytuacji. 

Obama tłumaczył, że gdyby rzucił wszystko i zmieniał plany za każdym razem, gdy ekstremiści zaatakują, oznaczałoby to grę na ich zasadach oraz straty, jeśli chodzi o relacje z innymi państwami, w tym przypadku z Kubą i Argentyną.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

źródło: Associated Press

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAutorka kultowych programów TVP przeniesiona do Redakcji Rolnej!
Następny artykułImpreza, po której ewakuowano lotnisko w Modlinie i aresztowano 21 osób
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również