UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia

Andrzej Grabowski jest aktorem uwielbianym przez wielu polskich telewidzów. Słynący z olbrzymiego poczucia humoru i dystansu do siebie aktor ujawnił właśnie, że może cierpieć na wyjątkowo rzadką chorobę.

Wszystkim zdarza się czasami sytuacja w której nie rozpoznajemy kogoś kto sprawia wrażenie, że doskonale nas zna. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy takie sytuacje zdarzają się komuś bardzo często.

Niektórzy uważają mnie przez to za niezbyt kulturalnego – wyjawił w wywiadzie z tygodnikiem Rewia – Dość często zdarza mi się, że nie powiem dzień dobry komuś, z kim niedawno miło sobie gawędziłem – tłumaczył.

Problemy z pamięcią

Aktor tłumaczył to olbrzymimi problemami z zapamiętywaniem twarzy. Taka sytuacja może wskazywać na zaburzenie o nazwie prozopagnozja. Jest to zaburzenie percepcji wzrokowej polegające na upośledzonej zdolności rozpoznawania twarzy osób znajomych lub widzianych już osób, a w niektórych przypadkach także ich wyrazu emocjonalnego. Według badań naukowców dolegliwość ta ma podłoże genetyczne. Cierpi na nią około dwóch procent populacji.

Zobacz także: Niezwykle rzadka choroba niszczy życie dziewczyny

Jak informuje portal film.wp.pl, na podobne zaburzenie cierpi również aktor Wiesław Gołaś. W środowisku aktorskim znana jest historia gdy, podczas występów w Australii, za kulisami odwiedziła go starsza pani.

Mówi do mnie: „Wiesiu, nie poznajesz mnie?”. Nie wiedziałem, co zrobić w tej sytuacji, żeby nie wyjść na zarozumialca i nie obrazić jej, więc udawałem, że ją znam – opowiadał aktor, który chwile później dowiedział się, że chodził ze starszą panią…do szkoły.

Kontrowersyjny rozwód

Niedawno media obiegła informacja o kontrowersjach wokół rozwodu Andrzeja Grabowskiego z charakteryzatorką Anitą Kuszewską. Aktor nie chciał zgodzić się na podział majątku, jakiego żądała jego była żona. Warto dodać, że Kuszewska bardzo niedawno przeżyła udar a pieniądze – jak twierdzi – są jej potrzebne na leczenie oraz edukację ich córki.

ZOBACZ TAKŻE: Była żona Grabowskiego o rozwodzie: STRASZNE

Źródło: film.wp.pl

Gwiazdy, których karierę PRZEDWCZEŚNIE przerwała śmierć

Najlepsze filmy wszech czasów: Dzieło Polaka W CZOŁÓWCE rankingu!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również