UDOSTĘPNIJ

Za każdym razem, kiedy dochodzi do rotacji na szczytach władzy, zmiany kadrowe obejmują niemalże wszystkie instytucje państwowe. Po ostatnich wyborach parlamentarnych słyszeliśmy wiele spekulacji na temat potencjalnych dymisji. Właśnie kolejna z nich stała się faktem.

Decyzja o dymisji zapadła w resorcie Piotra Glińskiego. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego postanowiło – Magdalena Sroka nie jest już dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

– Działając na podstawie przepisów art. 14 ust. 6 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o kinematografii, po zasięgnięciu opinii Rady Programowej PISF, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – czytamy na stronie ministerstwa.

Sroka funkcję dyrektora PISF pełniła od 3 października 2015 roku. O jej potencjalnej dymisji mówiło się, od kiedy opinia publiczna usłyszała o liście napisanym przez Instytut. Został on skierowany do Motion Picture Association of America a dotyczył zezwolenia na użycie w materiałach reklamowych zdjęć z ceremonii oscarowych.

Był napisany skandaliczną angielszczyzną – adresaci nie bardzo zrozumieli, o co chodzi – tłumaczył dla PAP Jacek Bromski, szef Rady Programowej PISF.

Błędy językowe nie były jednak jedyną, krytycznie ocenioną cechą listu. Bromski zauważył, że zawierał on „aluzje do cenzury w Polsce”.

źródło: Onet

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również