UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / wikimedia / Piotr Drabik

Budzący często kontrowersje o. Tadeusz Rydzyk w jednym z programów w swojej telewizji narzekał na swój stan majątkowy. Jak przekonuje duchowny, gdyby nie został księdzem to byłby bogaty, a tak musi żebrać o pieniądze.

Wokół majątku redemptorysty z Torunia jest tyle tajemnic, że nie sposób dokładnie go oszacować. Oficjalnie o. Rydzyk zarabia 1,500 złotych miesięcznie, jednak według nieoficjalnych szacunków – m.in. tygodnika Wprost, który co roku publikuje listę najbogatszych Polaków – majątek duchownego to ok. 300 milionów złotych.

Jak jednak przekonuje sam duchowny, nie ma on prawie nic, a o pieniądze jest zmuszony żebrać. o Rydzyk jest poirytowany do tego stopnia, że na antenie swojej telewizji oznajmił, że mógłby być bogaty, gdyby nie został księdzem.

 –  Nieraz sobie myślę, że gdybym te lata studiów w seminarium poświęcił na zrobienie jakiejś specjalizacji na medycynie, to jaka kasa by później była. Żyłbym sobie zupełnie swobodnie. A tak to co? Żebrze człowiek – powiedział o. Rydzyk w programie „W naszej rodzinie”.

 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tv trwam

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułLichocka bawi i szokuje: Nie zgadam się na upadek dziennikarskich standardów
Następny artykułSyn imama śpiewa ohydną, nienawistną piosenkę. Belgowie w szoku (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również