UDOSTĘPNIJ
Fot. Facebook/Arati Chauhan

Zdjęcia, które obiegły właśnie światowe media, wyglądają na celowy fotomontaż. Jak się jednak okazuje, wcale nim nie są. Na ulicach naprawdę zobaczyć można… niebieskie psy.

Niezwykłe zwierzęta pojawiły się niedawno w centrum Bombaju w Indiach. Mieszkańcy miasta odkryli, że ma to związek z zanieczyszczeniem rzeki, w której psy szukają pożywienia oraz z której piją.

Do tej samej wody odprowadzane są bowiem także ścieki z miejscowych fabryk. Nie nadaje się ona do spożycia, jednak nieświadome tego bezpańskie zwierzęta codziennie narażają się na ogromne zagrożenie. Sprawa jest na tyle poważna, że zajęła się nią już tamtejsza Rada Kontroli Zanieczyszczeń.

Firma, która ponosi największą odpowiedzialność za zły stan wody, została zobowiązana do jej oczyszczenia, na co ma tydzień. Powinna ona także zająć się niebieskimi psami, które zostały przez nią skrzywdzone. Nie wiadomo jednak, czy działania władz związane z problemem odniosą pożądany skutek. W sprawę zaangażowały się już więc także krajowe fundacje zajmujące się ochroną zwierząt.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również